Fantasy / Mistery / Sci-Fi

Ići dole

The City of Lost Children aka La cité des enfants perdus (1995)

Počalji od Jupiter Click taj Sub Feb 16, 2013 6:33 am

http://www.imdb.com/title/tt0112682/

Ovaj film Žan Pjera Žaneta, čoveka koji je napravio filmove Čudesna sudbina Amelije Pulen i Delicatessen, nije tako dobar kao ova dva spomenuta. Iako privlači veliki broj "umetničkih duša" (jer bože moj svaki francuski film mora biti i savršeno umetnički), postoje i oni koji shvataju da je film zapravo jedna velika zbrka, iako nije potpuno loš ali na produkcijskom nivou je zabrljano. Devojčica koja glumi jednu od glavnih uloga, izgledom podseća na Ameliju Pulen; sama atmosfera je slična kao i u drugim filmovima koje je on pravio, tu su uvrnuti zanimljivi likovi, kao i specifičan kolorit zelenog, i nešto slično sepia tonovima ali ne baš takvo, tamno crveni detalji itd. Sve ovo govori da on u svojoj glavi zaista ima dobro osmišljen umetnički dojam i zna šta želi da napravi od filma, ali ovde mu nije pošlo za rukom da to nešto prenese i ostvari. Sa vizuelnog stanovišta film je savršen (pogotovo za 1995. godinu), ali zato je preplavljen likovima kojih može se reći ima previše a nije im dato dovoljno mesta, niti je razrađeno njihovo pojavljivanje u filmu. Na momente je dosta naporan, jer se trudite da pratite sve to, a sve to je puno metafora i umetničkih simbola, ali prosto ima ih previše da biste toliko lomili glavu oko tumačenja, pa onda odustanete. Na kraju baš i niste sigurni šta ste pogledali, ako ste dovoljno realni da to priznate, ali film ima dobrih momenata i vizuelno je odličan, iako ne funkcioniše baš najbolje kao celina.
Jupiter Click
Admin

Broj poruka : 55
Datum upisa : 12.02.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Blindness (2008)

Počalji od ChloroformGirl taj Ned Feb 17, 2013 3:10 am

Film po istoimenom romanu francuskog pisca José Saramago-a. Citala sam roman davno, iz tog razloga sam i pogledala film. Poenta knjige, kao i filma, je jednostavna, ali ipak vredi procitati/pogledati. Estetika filma prilicno dobro prati knjigu. Mnoge scene su sjajno docarane. No, kao i u vecini takvih filmova, kraj je malo usran hepi endom. U svakom slucaju, ako ne znate koji film da gledate, moze da posluzi. Smile

Poslednji put izmenio ChloroformGirl dana Ned Feb 17, 2013 4:44 am, izmenio ukupno 2 puta
ChloroformGirl
Admin

Broj poruka : 80
Datum upisa : 11.02.2013
Godina : 29

Pogledaj profil korisnika http://dilema.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Mr. Nobody

Počalji od Putujući Lakrdijaš taj Ned Feb 17, 2013 3:18 am

Mr. Nobody

Ugasio sam na pola filma. Evo zašto. Kao prvo loš izbor glumca, Jared Leto je čak gori muzičar nego što je glumac, jedino što se trudi i stvarno ume je da bude lep. Vizuelno je film odličan ima jako dobrih kadrova a tu je i Leto koji je svuda lep i ima divnu kosu. Režiser je upućen u teoretsku fiziku i hteo je to da poveže malo sa religijom, uglavnom da ne smaram o detaljima, skrnavi bespotrebno. Film ima dobre momente ali izgleda u nekim trenucima kao da je neko lopatom ubacivao scene na film. Preambiciozno, predugo traje, nije poentirao na kraju (naravno morao sam kraj da pogledam). Preporučio bih ga nekom tinejdžeru/ki (bolje ki jer bas je slaaadaaak). Uglavnom meni izgleda kao gomila bullshita, ako neko ima drugačije mišljenje voleo bih da čujem.
Putujući Lakrdijaš
Admin

Broj poruka : 68
Datum upisa : 12.02.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Fantasy / Mistery / Sci-Fi

Počalji od ChloroformGirl taj Uto Mar 26, 2013 4:20 am

http://www.imdb.com/title/tt1637688/?ref_=fn_al_tt_1

Odlicna ideja. Jadno sprovedena u delo. Poenta - vreme je novac. Ali film je usran Justin Timberlake-om i ostalim americkim sranjima. Toliko. Ne zavredjuje vise reci.
ChloroformGirl
Admin

Broj poruka : 80
Datum upisa : 11.02.2013
Godina : 29

Pogledaj profil korisnika http://dilema.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Re: Fantasy / Mistery / Sci-Fi

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh